Vegan Į pagrindinį

Kas yra veganiška kosmetika? Veganiška kosmetika pagaminta tik iš augalinės ir mineralinės kilmės medžiagų. Veganiškoje kosmetikoje negali būti jokių gyvulinės kilmės medžiagų ar jų pėdsakų. Kodėl verta rinktis veganišką kosmetiką?
  • Veganiška kosmetika visuomet yra „draugiška gyvūnams“ (produktai nebandomi su gyvūnais), o tai reiškia, kad naudodami tokią kosmetiką, palaikote gyvūnų saugotojų ir mylėtojų gretas.
  • Naudodami veganišką kosmetiką „siunčiate“ žinutę kosmetikos gamintojams, kad gyvulinės kilmės produktai nėra būtini kosmetikos priemonėse, norint atrodyti ir jaustis puikiai.
  • Veganiškos kosmetikos pagrindas natūralūs ingridientai, kurie labai retai alergizuoja ar sukelia kitus nemalonius pojūčius. Pvz: daug žmonių turi alergiją visiems bičių produktams, o bičių vaškas dažnas ingridientas sausos ir jautrios odos kosmetikos priemonėse.
  • Kodėl neišbandyti kažko naujo?
Ar „draugiška gyvūnams“ (cruelty free) ir „veganiška“ (vegan) kosmetika yra vienas ir tas pats? Ne. „Draugiška gyvūnams“ (cruelty free) kosmetika ar jos daliniai ingridientai nėra bandomi su gyvūnais, tačiau sudedamosios dalys gali būti gyvulinės kilmės, pvz: medus ar vaškas. „Veganiška“ (vegan) kosmetika pagaminta tik iš augalinės ir/ar mineralinės kilmės medžiagų, pvz: aliejai, cinko oksidas t.t. Kaip atskirti gyvulinės kilmės sudedamąsias dalis kosmetikoje? Labai dažnai „draugiški gyvūnams“ kosmetikos gamintojai ne visuose gaminiuose naudoja gyvulinės kilmės produktus: vieni produktai gali būti veganiški, o kiti jau nebe. Geriausias būdas – skaityti kosmetikos priemonės etiketėje nurodytas sudedamąsias dalis. Labai sudėtinga? Pradžioje viską suprasti ir susivokti kosmetikos gausoje gali būti labai sudėtinga, tačiau žingsnis po žingsnio galima išmokti atsirinkti tai, kas yra reikalinga. Pasitelkę kantrybę ir internetą galite rasti visą reikalingą informaciją, o vėliau viskas vyks natūraliai. Būtinai apsilankykite veganų blog‘uose ar pokalbių svetainėse - ten visada rasite naujausią informaciją ir gerosios patirties. Taip pat skaitykite: Dažniausiai pasitaikantys gyvulinės kilmės ingredientai kosmetikoje. Vegan kosmetikos sąrašas.