Kaip atpažinti netikrą etiško elgesio su gyvūnais ženkliuką

Kartais kompanijos melagingai teigia, esą jos palaiko ir skatina etišką elgesį su gyvūnais. Koja kojon su tokiais teiginiais žengia ir suklastoti atsakingos kosmetikos ženkliukai. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip šiuos ženkliukus atpažinti ir kaip išsiaiškinti, ar ženkliukas, kurį matote ant pakuotės, yra tikras.  
  1. Visų pirma, tėra tik trys visame pasaulyje pripažinti etiško elgesio su gyvūnais ženkliukai, kuriais ženklinami kosmetikos gaminiai ir kuriais vartotojai turėtų pasitikėti. Tad pirmas žingsnis yra atpažinti ženkliuką: jei tai ne vienas iš trijų ženkliukų, nurodytų žemiau, būkite itin atsargūs. Nemažai kompanijų naudoja įvairiausius ženkliukus su triušiais norėdami sudaryti įspūdį, jog jų produktai gaminti atsižvelgiant į etiško elgesio su gyvūnais normas. Nors tai, be abejo, nereiškia, jog kompanija jas pažeidžia, tačiau būtina tokius teiginius patikrinti.
  Trys triušio ženkliukai, kuriais galite pasitikėti, yra:
  • šuoliuojantis triušis;
  • PETA etiško elgesio su gyvūnais ženkliukas;
  • nepriklausomos australų organizacijos „Rinkis draugišką gyvūnams produktą“ (angl. Choose Cruelty-Free) logotipas.
  Logotipus galite pamatyti čia: http://www.crueltyfreekitty.com/wp-content/uploads/2014/12/cruelty-free-bunny-logo-symbol.png Tai – vieninteliai oficialūs, tarptautiniu mastu pripažinti ir patvirtinti etišką elgesį su gyvūnais palaikančių bei skatinančių organizacijų ženkliukai.  
  1. Jei ant produkto, kuriuo domitės, pakuotės yra vienas iš šių trijų ženkliukų, kitas žingsnis yra patikrinti šios organizacijos autentiškumą. Tai galima padaryti įvedus organizacijos ar prekės ženklo pavadinimą į paiešką atitinkamuose etiško elgesio su gyvūnais organizacijų puslapiuose (nuorodos pateiktos žemiau). Nors ir retai, bet vis dar pasitaiko, kad kompanijos nelegaliai naudoja minėtus ženkliukus.
  http://www.leapingbunny.org/guide/brands http://features.peta.org/cruelty-free-company-search/index.aspx http://www.choosecrueltyfree.org.au/cruelty-free-list-by-category/   Lietuvoje taip pat vykdoma iniciatyva, siekianti informuoti žmones apie tikrąją kosmetikos kainą. Čia taip pat galite patikrinti lietuviškų gaminių „draugiškumą“ gyvūnams:   http://atsakingakosmetika.lt/    
  1. Neradote ženkliuko ant pakuotės? Galbūt nustebsite, tačiau kai kurios kompanijos net ir nedemonstruodamos ženkliuko ant savo produkcijos yra pripažintos etiško elgesio su gyvūnais kompanijomis. Taip yra dėl to, kad norėdami naudoti šį ženklinimą, gamintojai turi susimokėti mokestį.
  Šiuo metu mažiau, nei pusė kosmetikos gamintojų turi šiuos ženkliukus ant savo produkcijos įpakavimų. Tad, jei ženkliuko ant pakuotės ir neradote, nepamirškite šio prekės ženklo patikrinti viršuje pateiktose duomenų bazėse.   * Cruelty-free (angl.) – etiško elgesio su gyvūnais ženklinimas. Ženkliuko atitikmuo Lietuvoje – organizacijos „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ organizuojamo ir vykdomo projekto „Atsakinga kosmetika“ ženkliukas. Šio projekto tikslas yra suteikti vartotojams informaciją apie kosmetikos produkciją, kurios gamyboje bandymai su gyvūnais nebuvo vykdomi.     Šaltinis: http://www.crueltyfreekitty.com/cruelty-free-101/cruelty-free-bunny-logo/