Avon, Mary Kay, Estée Lauder, MAC Cosmetics, Clinique, Revlon moka už kosmetikos bandymus su gyvūnais

Daugiau nei du dešimtmečius Avon, Mary Kay, Estée Lauder ir Revlon tarptautinės kosmetikos kompanijos priklausė PETA sudarytam „nežiauriam“ sąrašui kompanijų, kurios, testuodamos savo produkciją, neatlieka bandymų su gyvūnais.
  • Avon uždraudė bandymus su gyvūnais po masinės PETA surengtos kampanijos „Avon žudo“.
  • Mary Kay nustojo atlikinėti bandymus su gyvūnais, kai žinomas komiksų dailininkas nupiešė visą seriją pasityčiojančių komiksų.
Aukščiau minėtos kompanijos pasirinko remti PETA veiklą, nukreiptą prieš kosmetikos bandymus su gyvūnais, ir tuo pačiu paskatino milijonus vartotojų rinktis būtent šių kosmetikos gamintojų produktus.   Tačiau netikėtai situacija pasikeitė, kai išaiškėjo, kad visos šios kompanijos moka už produktų testavimą su gyvūnais, nes nori savo produkciją pardavinėti Kinijos rinkoje. Apie kompanijų veiksmų politikos pasikeitimus PETA ir vartotojai nebuvo informuoti. Taigi šie prekių ženklai vėl buvo įtraukti į „žiaurių“ kompanijų sąrašą.   Kinijoje vis dar galioja įstatymas, kuris nurodo, kad produktai turi būti išbandomi su gyvūnais ir tik tada jie gali patekti į rinką. Kadangi Kinijos rinka yra labai didelė ir pelninga, tampa aišku, kad minėtos kompanijos tikrai nežada atsisakyti galimybės savo produkciją pardavinėti ten.   PETA siekia, kad bandymus su gyvūnais visos kompanijos pakeistų alternatyviais metodais. PETA iniciavo Kinijos mokslininkų apmokymus apie tai, kaip galima naudoti alternatyvius metodus kosmetikos bandymuose.   Mary Kay priėmė sprendimą ir bando tartis su Kinijos vyriausybe dėl galimų testavimų alternatyvų įteisinimo, tačiau Avon, Estée Lauder (ir jos dukterinės įmonės MAC Cosmetics ir Clinique) ir Revlon nesistengia keisti situacijos gyvūnų labui ir toliau be sąžinės graužaties prekiauja Kinijos rinkoje savo produkcija.   Šaltinis: http://www.peta.org